BETED yasal dayanaklar göz önünde bulundurularak 450 saatlik  “Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı” vermektedir.

Sertifikasyon İşlemleri

BETED ve SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ Yaşam Boyu Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (SDÜYBEM)tarafından organize edilen  “Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı” ile Cumartesi – Pazar günlerinde ve 464 saatlik bir süreyi kapsayacak olan eğitim sonucunda, YÖK onaylı  Aile Danışmanlığı Eğitim sertifikası verilecektir. Verilecek sertifikalar Aile Danışma Merkezleri Yönetmeliğine Uygundur. “Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı” Eğitimin içeriği ve katılım koşulları hakkında ki ayrıntılar aşağıdadır.

Katılımcıların Kazanımı Nedir? 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı “Gerçek Kişiler Ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri İle Kamu Kurum Ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışma Merkezleri Yönetmeliği ” kapsamında, yönetmelikde belirtilen ilgili meslek elemanlarının en az 450 saatlik aile danışmanlığı eğitimi almış olmaları halinde aile danışmanı yetkisi verilmekte ve bu alanda yasal olarak çalışabilmektedirler.

 

1 Comment to “ Aile Danışmanlığı Eğitimi”

  1. ufuk başar says :Cevapla

    merhaba, sosyoloji bölümü mezunuyum, verilen eğitim sonunda sertifikamız e-devlet üzerinden görülebiliyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.