Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi Ankara 2017

DUYGU ODAKLI ÇİFT TERAPİSİ EĞİTİMİ TEMEL EĞİTİMİ
DUYGU ODAKLI ÇİFT TERAPİSİ BECERİ EĞİTİMİ(VAKA ÇALIŞMASI)                      Dr.KAMİLE CAN

6-7 Mayıs 2017
3-4 Haziran 2017

Duygu Odaklı Çift Terapisi, temelleri Bağlanma Teorisine dayanan, kısa süreli (8-20 seans) bir terapi metodudur. Çiftlerin yaşadıkları sıkıntıları temelde yaşadıkları duygulara dayanarak çözmeyi hedefler.
Duygu Odaklı Çift Terapisine göre ilişkilerinde sıkıntı yaşayan çiftler olumsuz döngülerde sıkışıp kalırlar (örn: eşim beni eleştirdikçe, ben kendimi geri çekiyorum, ben kendimi geri çektikçe, eşim beni daha çok eleştiriyor). Terapistin birincil görevi de, çiftlerin içinde bulundukları olumsuz döngüleri ve bu döngüye sebep olan temel duyguları (örn: öfke, korku, çaresizlik, kırgınlık) fark etmelerini sağlamaktır. Terapist daha sonraki aşamada, tarafların bu duyguları birbirleriyle açık bir şekilde paylaşmalarına ve de alternatif davranış kalıpları geliştirmelerine yardımcı olur.

Duygu Odaklı Çift terapisinin olumlu etkileri bir çok araştırmayla kanıtlanmıştır. Duygu Odaklı terapi, çağdaş psikolojik teorilerini temel alan psikoterapi pratiğine ampirik olarak bilgilendirilmiş bir yaklaşım şekli olarak 1980’lerde Dr.Leslie S.GREENBERG ve arkadaşları tarafından geliştirilmiş, depresyon evliliğe bağlı stres için kanıta dayalı terapi yaklaşımlarının yanı sıra travma, yeme bozuklukları, anksiyete bozuklukları ve kişilerarası problemler için de ümit verici olmuştur.

Diğer terapi teknikleri ile kıyaslandığında semptomlarda daha fazla değişikliği teşvik ettiği ve nüksü önlemede oldukça etkili(%77 nüks görülmeme) olduğu gözlemlenmiş.
İstismarın tedavisinde , kişilerarası problemlerin çözümünde ve affediciliği teşvikte de etkilidir. Duygu Odaklı ve Bütüncül çift terapisi, ilişki sıkıntılarının çözülmesinde en etkili yaklaşımlardan biri olarak kabul edilmektedir.

on_kayit

Eğitim Tarihi

1 MODÜL: TEMEL EĞİTİM 6-7 MAYIS 2017
2.MODÜL: BECERİ EĞİTİMİ 3-4 HAZİRAN 2017

Eğitmen

Dr. Kamile CAN – BETED Başkanı

Sertifikasyon

 • BETED onaylı KATILIM BELGESİ verilecektir.

Eğitime Kimler Katılabilir?

Eğitime psikoterapi alt yapısına sahip vaka ve klinik tecrübesi olan hekimler ve diğer ruh sağlığı profesyonelleri katılabilir:

 • Psikiyatri Uzmanları ve Asistanları
 • Aile Hekimi ve Pratisyen Hekimler
 • Psikologlar
 • Psikolojik Danışmanlar
 • Sosyal Hizmet Uzmanları
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi Almış Sosyolog ve Lisans Mezunu Hemşireler

* Not: Yukarıdaki yazılı olan meslek profesyonelleri dışında eğitimlerimize kesinlikle kayıt kabul edilmemektedir. Ancak bahsi geçen alanlarda lisans mezunu olmayıp ama Psikoloji, PDR, SHU gibi alanlarında yüksek lisans veya doktora yapanlar eğitimlerimize kabul edilmektedir.
** Not: Yurtdışından mezun olan ama YÖK tarafından kabul edilen ve diplomalarına denklik verilen profesyoneller eğitimlerimize kabul edilecektir.Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt – Kabul Sırasında İstenen Belgeler

 • 2 Adet fotoğraf
 • Lisans diploması ve varsa uzmanlık diplomasının önlü arkalı fotokopileri
 • Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
 • Varsa alınan diğer eğitimlerin belge veya sertifikalarının önlü arkalı fotokopileri

Ücretlendirme

 • 2 Modül toplam ücret 1400 TL dir. (KDV Dahil)

Eğitim Yeri

 • BETED Ankara –  NECATİBEY CAD.23/12 KIZILAY / ANKARA

on_kayit

BETED

BETED (Bireysel ve Evlilik Terapileri Derneği)
BETED EĞİTİM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.
Telefon: 0312 230 70 77- 0543 650 52 65
Eposta: trbeted@gmail.com
https://www.beted.org.tr/ – http://www.facebook.com/trbetad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.