ÇOCUKLARLA İLETİŞİM KURMA SANATI VE OYUN TERAPİSİ TEKNİKLERİ EĞİTİMİ-BURSA

 

EĞİTİM  TARİHİ;   8- 9 ŞUBAT 2014

Eğitimci: Uzm.Klinik Psikolog BİRGÜL EMİROĞLU( Oyun Terapileri Derneği Genel Başkanı )

Eğitimin Süresi: 16 saat , Kontenjan: 24 kişi

Katılımcılar: Ruh sağlığı hizmeti sunan profesyoneller.

(Tıp Doktorları, Psikolog, Psikolojik Danışman, Çocuk Gelişim Uzmanı,Okul Öncesi Öğretmenleri,Özel Eğitim Öğretmenleri ve Aile Danışmanlağı  Eğitimi  Almış  Hemşire ve Sosyoloji mezunları)

BETED Onaylı  Çocuklarla İletişim  Kurma Sanatı Ve Oyun  Terapisi Teknikleri  Eğitimi Katılım Belgesi verilecektir.

Ücret; 500 TL.  + KDV.

KAYIT ve İLETİŞİM; Suzan Şenol : 0 543 6505265

BETED (Bireysel ve Evlilik Terapileri Derneği)/BURSA

Eposta: trbeted@gmail.com  https://www.beted.org.tr– http://www.facebook.com/trbetad

ÖNEMLİ BİLGİ: Eğitime katılmak isteyenlerin kesin kayıt yaptırabilmeleri için eğitim ücretinin 200 TL’lık kısmını peşin olarak aşağıdaki banka  hesap numarasına yatırıp, 0 543 6505265 numaralı telefonla iletişime geçmeleri gerekmektedir.

ÖDEME YAPILACAK HESAP BİLGİLERİ;
HESAP SAHİBİ:
KAMİLE CAN
BANKA: AKBANK
ŞUBE KODU VE ŞUBE İSMİ: 661-ANKARA ERYAMAN
HESAP NO: 89720      —-  IBAN NO: TR85 0004 6006 6188 8000 0897 20

Oyun, çocuğun kendini ifade etme yoludur.

Oyun,  hayal ile gerçek arasında bir köprü, içsel dünyanın dışavurumu, çocuğun hayata hazırlanmasında bir nevi provadır.

Oyun ile çocukların duygularını, temel ihtiyaçlarını, sevgi ve nefretlerini, saldırganlıklarını ve birçok davranışlarının altında yatan temel nedenleri öğrenebilir, çocukların duygusal dünyalarına girebilir, sorunlarına yardımcı olunabilinir.

Eğitimin Amacı: Oyun Terapisi ile ilgili teorik bilgi ve becerilerin aktarılmasının yanı sıra terapötik araç olarak oyun terapisi yöntemlerini kullanabilme ile ilgili bilgi ve becerileri kazanmak.

Eğitim sürecinde katılımcılara oyun terapisinin terapotik bir araç olarak kullanılması hakkında temel bilgiler ve kuramsal yaklaşımlar aktarılmakta, uygulama becerilerini geliştirmek amacıyla vaka çalışmalarına yer verilmektedir.

Eğitimci: Uzm.Klinik Psikolog Birgül Emiroğlu

1983 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğretim ve Lise Eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2006 yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra 2007 yılında Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına kabul edildi.  Yüksek Lisans çalışmalarını İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri A.B.D. ‘da yürüterek, “Şizofreni Hastalarında İşlevsel İyileşme Ölçeği ’nin Geçerlilik ve Güvenilirlik” konulu tez çalışmasını  tamamladı.

Eş zamanlı olarak başladığı şizofreni hastaları ile grup terapilerine aynı klinikte yürütmeye devam etmekte, çalışmalarını çocuk-ergen ve yetişkinler ile sürdürmektedir.

Okan Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans Programında Oyun Terapisi Eğitimi vermektedir.

Türk Psikologlar Derneği’nden Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, The Medical University of South Carolina, Travma Odaklı Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi ve MidAmerica Nazarene University, Oyun Terapisi Eğitimi, yetişkin ve çocuklarda objektif ve projektif test eğitimlerini tamamlayarak uygulama ve yorumlama yetkinliğini kazanmıştır.

Üyesi Olduğu Bilimsel Dernekler
Oyun Terapileri Derneği (Kurucu Üye, Genel Başkan)

  • Association for Play Therapy, Türkiye Temsilcisi

  • Association for Play Therapy

  • Sanat Psikoterapileri Derneği (Kurucu Üye, Yönetim Üyesi)

  • Rorschach ve Projektif Testler Derneği

  • Türk Psikologlar Derneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.